„Atgimimo“ šachmatų taurės varžybos „Šaltinyje“

Dėl „Atgimimo“ šachmatų taurės ir kitų apdovanojimų Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje rungėsi net 140 šachmatininkų iš įvairių Žemaitijos kampelių.

Šiais metais dėl gausybės Tauragės sporto centro, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos ir Tauragės šachmatų klubo „Tauragis“ įsteigtų prizų pakovoti susirinko rekordinis šachmatininkų skaičius iš Gargždų, Jurbarko, Šilalės, Pajūrio, Raseinių bei Tauragės. Mažiausieji 1-4 klasių moksleiviai kovojo tarpklasinėse pirmenybėse, o vyresnieji mokiniai ir suaugusieji – dėl „Atgimimo“ taurės. Nuo 1995-tų metų vykstantis tradicinis turnyras kasmet sutraukia didelį būrį Žemaitijos krašto šachmatininkų. Jau dvidešimt aštuonerius metus vykstančių varžybų laimėtoju keturis kartus yra tapęs Tomas Jankūnas iš Jurbarko, tris – Jonas Kubilius iš Raseinių, po du – Audrius ir Tomas Bitinai, Martynas Limontas iš Telšių, Sergejus Drozdovas iš Klaipėdos ir Arvydas Mickus iš Gargždų, o po vieną – Mindaugas Dženkaitis, Olegas Zujevas, Raimondas Urbietis, Valentinas Jankūnas, Arūnas Gincas, Domas Norkūnas, Simona Limontaitė, Sigitas Kalvaitis, Pijus Greičius ir Rimvydas Lukošius. Šįkart dėl „Atgimimo“ taurės susirungti panoro 70 įvairaus amžiaus šio intelektualaus sporto atstovų ir dar septynios dešimtys „Šaltinio“ pradinukų sėdo pakovoti dėl stipriausios šachmatų klasės titulo. Prie šachmatų lentų sėdo žaisti aštuoniolika komandų, sudarytų iš vienoje klasėje besimokančių trijų berniukų ir vienos mergaitės. Pirmąkart organizuotas tokias varžybas laimėjo Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos 2b klasės mokiniai (B. Ažna, A. Ambrakaitis, D. Masaitis, M. Bunikytė). Antroji vieta pagal papildomus rezultatus atiteko Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 2d klasės mokiniams (J. Šerpyčiui, T. Bikneriui, D. Janušoniui, O. Zakarauskaitei), trečioji – tos pačios mokyklos 4b klasės šachmatininkams (K. Dabulskiui, K. Jokubauskui, P. Kiminiui, G. Rudminaitei), ketvirtoji – Gargždų Kranto progimnazijos 4d (J. Šimuliui, R. Mažeikiui, M. Kupriui, N. Valaikaitei), penktoji – Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 3a (D. Stankaičiui, A. Žygaičiui, V. Juškevičiui, A. Majūtei), šeštoji – tos pačios mokyklos 3e (R. Krauzai, M. Vaišvilui, V. Maksimavičiūtei, E. Misevičiūtei).

„Atgimimo“ taurės turnyre pagrindinio trofėjaus savininku tapo raseiniškis Donatas Bartkus, antras – Ąžuolas Norkūnas iš Jurbarko, trečias – Tomas Veščiūnas iš Šilalės. Šiame turnyre gerai žaidė ir tauragiškiai – „Versmės“ gimnazijos mokinė Ieva Grikšaitė, Jovarų pagrindinės mokyklos penktokė Laura Grikšaitė, „Šaltinio“ progimnazijos pirmokė Liepa Arlauskaitė bei M. Mažvydo progimnazijos jaunieji šachmatininkai Benas Arlauskas, Vilius Adamas Kybartas ir K. Mičiulis užėmė pirmąsias vietas savo amžiaus grupėse. Antri – Jovarų pagrindinės mokyklos mokiniai Paulius Gudaitis, Eglė ir Rūta Grikšaitės, mažvydiečiai“ Austėja Šimkutė ir Herkus Grigaliūnas bei šaltinietis  Nojus Mejeris. Trečiąsias vietas iškovojo „Versmės“ gimnazijos pirmokas Mykolas Grytė, M.Mažvydo progimnazijos pirmokai Hugas Butkus ir Kamilė Šerpytytė bei „Šaltinio“ progimnazijos mokinė Vestina Bliavaitė. Komandinėje įskaitoje taurę iškovojo Raseinių šachmatininkai, aplenkę Gargždų ir Jurbarko komandas. Moksleivių komandinę taurę laimėjo Gargždų jaunieji šachmatininkai.

Varžybų uždarymo metu buvo pagerbti ir Tauragės šachmatų čempionato, vykusio visą žiemą,  nugalėtojai – pirmosios vietos laimėtoja Eglė Grikšaitė, antrosios – Mykolas Grytė bei trečiosios – Eglė Grikšaitė.

Šventės dalyviai dėkingi turnyro globėjai mokyklos direktorei Jūratei Lazdauskienei, jos pavaduotojai Vilmai Kačiušei, dailės ir technologijų mokytojai Jūratei Černeckytei už įsteigtus prizus. Dėkojame visai šauniai progimnazijos vadovų ir mokytojų komandai už pagalbą organizuojant varžybas, nuoširdų bendravimą ir begalinę šilumą, kuri jautėsi viso renginio metu. Pirmokams – už nuostabų spektaklį šachmatų tema (mokytoja Virginija Deksnienė), o teisėjams – Zigmui Bitinui, Valentinui Jankūnui, Antanui Krasauskui ir Kastyčiui Maižvilai – už dėmesį, kantrybę ir profesionalumą.

Audrius Bitinas

Scroll to Top