Eglės ir Meidos sekmė „Tramtatulio” vietiniame ture

Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“ vyksta kas dveji metai. Šiemet neįprastas, nes vyksta nuotoliniu būdu. Renginys skirtas vienos žymiausių pasaulio archeologių, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos Marijos Gimbutienės  gimimo 100-iui paminėti, todėl skatina mokinius ir jų mokytojus domėtis savo krašto, etnografinio regiono kultūra, suvokti jos vertę. Ruošiantis konkursui ieškota senųjų pasakojimų, padavimų apie Tauragės kraštą. Modernėjančiame pasaulyje svarbu gerai žinoti savo šaknis, nes pasauliui mes įdomūs ne kuo panašūs į kitus, bet kuo esame skirtingi.

„Tramtatulio“ konkurse gali dalyvauti net penkių amžiaus grupių vaikai ir mokiniai – nuo trimečių iki devyniolikmečių. Kaip nė vienais metais, šiemet sulaukta 40 kūrinių pateikėjų. Mūsų mokyklai atstovavo net 9 mokiniai. Pradinių klasių mokines Viltę Vykertaitę (3b) ir ir Solveigą Černaitę (3c) ruošė šokių mokytoja Alma Rumšienė, o Noją Kasparavičę ir Beną Galicką iš 4d – Alma Rumšienė ir Ligita Skurdelienė. Aišku, jei mokiniai šeimoje nekalba tarmiškai, tai išmokti tokius tekstus pradinių klasių mokiniams yra tikras iššūkis, o jų  mokytojoms reikia kantriai ir ilgai dirbti, kol sakmių ir padavimų pasaulis atsiskleidžia tikro ir mistinio pasaulio grožiu.

Ne vieną valandą žemaitiškus tekstus krimto ir  vyresnių klasių mergaitės. Aštuntokės Gabija Laurinaitytė ir Ugnė Damanskytė (jų mokytoja Vilija Maslauskienė) įtikinamai ir linksmai perteikė pagramantiškio kraštotyrininko Stanislovo Sirvydo pasakojimus apie velnių susidūrimą su žmonėmis, laumių gerus ir blogus darbus. Septintokės Meida Gečaitė (7a), Eglė Ramaniukaitė (7c), Vita Bogušaitė (7d)  (jų mokytoja – šių eilučių autorė) sudomino įdomiais pasakojimais apie senuosius Tauragės krašto papročius ir kažkada įvykusius nutikimus. Labiausiai pasisekė Meidai ir Eglei, jų papasakotų istorijų bus klausomasi ir zoniname – Žemaitijos regiono – konkurse. Belieka mergaitėms palinkėti sėkmės ir tikėti, kad jų papasakotos istorijos apie dievybes, mitines būtybes, gamtos galias, išskirtines vietas, vietovardžius atskleis mūsų prosenelių išmonės pasaulį.

 

Visų konkurso dalyvių kūriniai buvo viešinami Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko puslapyje: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1421276628228026&id=103553990000303

Mergaičių įskaitytų kūrinių galima pasiklausyti:

Ugnės Damanskytės – https://youtu.be/7FSMc1LTrdc

Gabijos Laurinaitytės – https://youtu.be/TWuhNGNDgxQ

Meidos Gečaitės – https://youtu.be/T2vVSM_dllM

Eglės Ramaniukaitės – https://youtu.be/C7xlwuDnQEw

Vitos Bogušaitės – https://youtu.be/SblEGsZZamI

Birutė Mozurkevičienė

 

 

Scroll to Top