Geografijos pamoka kitaip

Vasario 9 dieną, 8b klasės mokiniai dalyvavo susitikime su Viešvilės gamtinio rezervato lankytojų centro administratoriumi, inspektoriumi, šaltiniečių ilgamečiu draugu Sauliumi Bartminu.

Susitikimo tikslas – atkreipti dėmesį į vieną iš mūsų planetos unikalių ekosistemų – pelkes. Pelkės yra ne tik svarbios mūsų planetos ekologijai, bet ir išskirtinis gamtos stebuklas, kurį verta geriau pažinti ir suprasti.

Šiais metais sukako 53 metai, kai 1971 m. vasario mėn. 2 d. Irane, Kaspijos pajūrio kurorte Ramsare, 18 pasaulio valstybių pasirašė Jungtinių Tautų Konvenciją (dar vadinamą Ramsaro Konvencija arba Sutartimi). Šia sutartimi įsipareigojama saugoti ir atsakingai naudoti pasaulio pelkes ir kitas šlapynes: žemapelkes, tarpinio tipo pelkes, aukštapelkes, nendrynus, natūralius ir dirbtinius vandens telkinius, pastoviai ar laikinai užmirkusius plotus, kuriuose telkšo arba nuolat teka vanduo (gėlas, pusiau sūrus ar net sūrus). Joms priskiriamos ir jūrų priekrantės, kurių gylis atoslūgio metu ne didesnis kaip 6 metrai. Sutartį jau yra pasirašiusios 172 pasaulio valstybės. Lietuva prie Konvencijos prisijungė 1993 metais. Šiuo metu mūsų šalyje saugomos 7 tarptautinės reikšmės šlapynės: Čepkelių, Kamanų ir Viešvilės gamtiniai rezervatai, Žuvinto biosferos rezervatas, Nemuno deltos regioninis parkas, Girutiškio pelkė ir Adutiškio-Svylos-Birvėtos šlapžemių kompleksas.

Mokiniai susidomėję klausėsi svečio įdomaus įtraukiančio pasakojimo, dalyvavo diskusijoje, mokėsi atpažinti tipingus aukštapelkės augalus, įtvirtino žinias kahoot žaidime, o pamokos pabaigoje žiūrėjo nuotaikingą vaizdo įrašą apie rezervato gyventojus – gervių šokius, šernų „tango“, vilkų linksmybes. Aštuntokai rado ir panašumų tarp savo klasės gyvenimo ir gyvūnų gyvenimoJ

Ši pamoka paliko įspūdį. Ji ne tik praturtino mokinių žinias apie gamtą, bet ir paskatino gerbti gamtos paveldą, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus gamtos atžvilgiu. Tai buvo ne tik mokymasis, bet ir įkvėpimas veikti ir kurti geresnę planetą. Su nekantrumu mokiniai laukia tęsinio Viešvilės rezervate, kur, kaip sužinojo pamokos metu, galės daugiau pamatyti, pajusti, paliesti, užuosti.

Nuoširdžiai dėkojame svečiui už suteiktas žinias ir ilgametę draugystę

 

Eglė Rupšienė,

geografijos mokytoja metodininkė

Scroll to Top