Jubiliejinė Kaštonų žydėjimo šventė

Tik pražydus kaštonams į ,,Šaltinio“ progimnazijos bendruomenės kiemą kasmet pasibeldžia bendruomenės Kaštonų žydėjimo šventė. Šiemet gražia tradicija tapęs renginys jubiliejinis, skaičiuojantis net 10-uosius kaštonų žydėjimo metus. Pavasario  lietaus neišgąsdintus dalyvius pasveikinti atvyko ir renginio idėjos autorė, buvusi progimnazijos tarybos pirmininkė Asta Levickaitė. Gražios šventės linkėjo ir mokyklos direktorė Jūratė Lazdauskienė.

Šypsenomis pasidabinę dalyvių veidai, šurmulys, sklindanti muzika kaip visada traukė dėmesį. Šventinę nuotaiką kūrė būrys atlikėjų: pasisukti folklorinio šokio ritmu kvietė mažieji šokėjai (vadovė A. Rumšienė), savo atliekamus kūrinius dovanojo pučiamųjų instrumentų orkestras, liaudiškos muzikos kapela (vadovas K. Bivainis), vokalo ir gitaros studijos atlikėjai (vadovas D. Gricius).

Jubiliejinei Kaštonų žydėjimo šventei ruošėsi visi, nes klasių bendruomenių iš anksto buvo paprašyta sukurti ir specialų šventės logotipą. Vyko atkakli kova: paruošiamasis darbas dailės pamokose, vėliau atrinktų logotipų paroda-balsavimas. Balsų dauguma lėmė, kad  gražiausio Kaštonų žydėjimo šventės logotipo autore tapo 6a klasės mokinė Barbora Baranauskaitė. Jai įteiktas ir specialus progimnazijos tarybos įsteigtas saldus prizas.

Visą vakarą muzikos garsai jungėsi ir maišėsi kartu su progimnazijos aikštėje persipynusiu šurmuliu. Čia, mokyklos kieme, vyko tikrų tikriausia prekybos ir amatų mugė, kurioje veikė momentinių nuotraukų fotoateljė ,,Po kaštonu”, mini grožio salonai, meno dirbinių krautuvėlė, sveikuolių baras ir dar daug kitokių pramogų.  Gerų emocijų pliūpsnį ir šypsenų sukėlė netikėtai aikštėje pasirodžiusi didžiulė balta meškutė su įspūdingo dydžio keksiukų tortu.

Džiugu. kad kasmet šventė suburia visus kartu ne tik pabendrauti, bet ir bendro tikslo įgyvendinimui. Šiemet nuspręsta, kad jubiliejinės šventės įprasminimui auginsime savo ,,Šaltinio” kaštonų alėją, kurią įkurdinsime netoli esančiame ,,Kartų parke“.

Belieka palinkėti, kad ši bendruomeniškumą auginanti šventė gyvuotų dar ne vieną dešimtmetį.

Lina Norgailienė ir Ligita Šaltienė, progimnazijos tarybos narės

Scroll to Top