Ketvirtasis 7b klasės užsiėmimas su MO muziejaus edukatore

Gruodžio 16 dieną MO muziejaus edukatorė Jolanta Dumbliauskienė ketvirtą kartą susitiko su 7b klasės mokiniais. Užsiėmimai vyksta pagal pažangos programą „Tūkstantmečio mokyklos II“. Iš pradžių aptarė patirtis MO muziejuje, papasakojo išvykoje nedalyvavusiems, ką matė, kas labiausiai patiko. Toliau dirbo su MO muziejaus paveikslų reprodukcijomis, tyrinėjo, gilinosi į kūrinius ir rašė apie juos pasinaudodami VMS metodu. Po to pasiskirstė į komandas,  pasirinko vieną reprodukciją, pristatė, kaip galima sukurti organizaciją: sugalvojo pavadinimus, darbuotojų funkcijas, kokia būtų kiekvieno organizacijos nario veikla mūsų dienomis. Pagal reprodukcijas pristatė penkias meno funkcijas: estetinę, pažintinę, komunikacinę, šviečiamąją ir auklėjamąją, hedonistinę. Greituoju būdu rašė įvairios kilmės medžiagas, iš kurių galima kurti meno kūrinius (kokių dar nebuvo girdėję). Tai degtukai, makaronai, pelenai, šiaudai, vilna, molis, jūros dumbliai… mėšlas. Taip, taip, net ir mėšlas. Ir taip sužinojo, kad egzistuoja iš organinių medžiagų – pelenų ir mėšlo – kuriamas populiarus imigongo menas Ruandoje.
Įdomiausios mokinių refleksijos. Dalyvaudami projektinėje veikloje mokiniai suvokia esantys drąsesni, savimi pasitikintys, ramesni, menas tapo komfortu, jaučia laisvesnę saviraišką… Džiaugiasi, kad anksčiau menas atrodė neįdomus, bet dabar malonu žiūrėti į kūrinius iš skirtingų perspektyvų, meno kūriniai atsiveria, suvokiama, kad į šiuolaikinį meną reikia žiūrėti kitaip. Rašo, kad po ketvirto susitikimo galės savo patirtimi pasidalinti apie meną su draugais, namiškiais, netgi buvo pasvarstymų, kad per artimo šeimos nario šventę vyks į MO muziejų ir tai bus nauja patirtis.
Dėkojame MO muziejaus edukatorei Jolantai Dumbliauskienei už formų ir metodų įvairovę priartinant šiuolaikinį meną prie mokinių kasdienybės. Beje, kai buvo atliekama paskutinė užduotis, trims septintokams – Samantai, Amelijai, Gabrieliui – buvo pasiūlyta išbandyti savo rankas kopijuojant pelėdžiuką. Paveikslai buvo išties įspūdingi. Edukatorė pažadėjo kaupti piešinius ir mokymų pabaigoje surengti parodą.
Birutė Mozurkevičienė
Kartu su #Tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis
,,Tūkstantmečio mokyklų” programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra
Scroll to Top