Kodėl Tauragę galima vadinti žaliuoju miestu

Lapkričio 9 d. „Šaltinio“ progimnazijos 8b klasės mokinių komanda : D. Liekytė,  A. Marozaitė, A. Murauskaitė,  A. Trakšelytė,  L. Arlauskytė,  M. Preikšaitis, V. Skirmantas dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „5 žingsniai tvarumo link“, o lapkričio 16 d. dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Priimk aplinkosauginį iššūkį“ ir pristatė darbą „Kodėl Tauragę galima vadinti žaliuoju miestu“.

Darbui pasirinkome  5 požymius, kurie rodo, kad Tauragė gali vadintis žaliuoju miestu. Vienas iš požymių – miesto viešasis transportas. Šiuo metu Tauragėje yra 13 elektrobusų, kurie važinėja 8 maršrutais. Per dieną vienu maršrutu vidutiniškai nuvažiuoja 120-135 km. Jei autobusai naudotų ne elektrą, o dyzeliną, tai per mėnesį jo sunaudotų apie 2,5 tonas. Taigi viešasis transportas atitinka žaliojo miesto požymį- neteršia oro, nekelia triukšmo.

Išsiaiškinome, kaip mieste vykdomas šiukšlių rinkimas ir rūšiavimas. Tauragės mieste yra 52 konteinerių aikštelės, o prie privačių namų -9422 konteineriai. Mūsų pastebėjimais,  konteineriuose šiukšlės nesumaišytos, konteineriai tvarkingi ir šiuolaikiški.

Domėjomės ir galimybe važinėtis dviračiais. Mieste yra įrengtos 75 rakinamos dviračių saugyklos, pastatyti 235 dviračių stovai prie ugdymo įstaigų ir 2 dviračių stovėjimo aikštelės miesto centre. Nutiesti dviračių takai, kuriais patys „pramynėme“.

Patyrinėjome porą poilsio zonų: Kartų parką, kuriame įrengti pasivaikščiojimo takai, suoliukai, šiukšliadėžės, treniruoklių, tinklinio zonos, inovatyvi vaikų žaidimų aikštelė ir J. V. Kalvano parką, kuriame vyksta kultūriniai ir sporto renginiai. Jame įrengta vaikų žaidimų aikštelė, riedutininkų parkas bei paskelbta nerūkymo zona.

Saugant miestiečių sveikatą, tiesiamas Tauragės aplinkkelis, kuris nukreips nuo miesto centro tranzitinio transporto srautus, sumažins miesto užterštumą.

Atlikę stebėjimus, pajutome pasididžiavimą savo miestu ir teigiame, kad Tauragė gali vadintis žaliuoju miestu.

Liutkienė , K. Masalskis

Scroll to Top