Lietuvos jaunučių komandinis šachmatų čempionatas

Vilniuje vykusiuose Lietuvos jaunučių komandiniuose šachmatų čempionatuose puikius rezultatus demonstravo tiek mergaičių, tiek berniukų Tauragės sporto centro komandos, kurių sudėtyje buvo daug „Šaltinio“ progimnazijos moksleivių.

Mergaitės (Eligija Misevičiūtė, Augustė Majūtė, Kamilė Šerpytytė) devynių stipriausių Lietuvos komandų turnyre su Vilniaus šachmatininkėmis surinko 7 tašus iš 10 galimų (tarpusavio mačą baigė 1.5-1,5) ir pagal papildomus rodiklius užėmė trečiąją vietą. Čempionatą laimėjo Šiaulių jaunosios šachmatininkės. Antroji mūsų mergaičių komanda (Saulė Bagdonaitė, Viltė Maksimavičiūtė, Austėja Šimkutė) su 4 taškais užėmė septintąją vietą.

Pagirtinai berniukų čempionate, kuriame žaidė trylika pajėgiausių Lietuvos komandų, kovojo Tauragės pirmoji rinktinė (Dominykas Stankaitis, Herkus Grigaliūnas, Paulius Gudaitis, Markas Norvaišas, Vilius Adamas Kybartas). Mūsų vaikinai likus vienam ratui iki varžybų pabaigos turėjo 8 taškus iš 10 galimų ir rikiavosi pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Paskutiniame rate įveikė labai kovingai žaidusius Klaipėdos rajono atstovus 3-2, tačiau to nepakako, kad užsitikrintų čempionų vardus, nes pagal papildomus rodiklius juos aplenkė vilniečiai. Džiugu, kad antrajame rate pavyko palaužti būsimus turnyro nugalėtojus Vilniaus šachmatininkus 3-2, o vienus iš varžybų favoritų Kauno vaikinus penktame rate įveikti net 5-0. Antroji berniukų rinktinė (Trojus Bikneris, Aras Dabulskis, Gytis Benikis, Dominykas Barkauskas, Kostas Mičiulis) žaidė taip pat labai kovingai ir su 5 taškais sugebėjo užimti dešimtąją vietą, už savęs palikdami labai pajėgias Šiaulių ir Panevėžio komandas.

Lietuvos jaunučių komandiniame čempionate Tauragės garbę gynė „Šaltinio“ progimnazijos moksleiviai: Augustė Majūtė ir Dominykas Stankaitis iš 4a, Eligija Misevičiūtė ir Viltė Maksimavičiūtė iš 4e, Trojus Bikneris, Gytis Benikis ir Dominykas Barkauskas iš 3d, Saulė Bagdonaitė ir Aras Dabulskis iš 3a, Markas Norvaišas iš 3b (šachmatų mokytojas Audrius Bitinas). Pažymėtina, jog Markas – vienintelis turnyro dalyvis, laimėjęs visas 6 žaistas šachmatų partijas, – puikus rezultatas.

Audrius Bitinas

Scroll to Top