Pažintis su tėvelių profesijomis

Nenuginčyjamai – vaiko siektinas pavyzdys ir pasididžiavimas yra jo Tėveliai!

Kai susirinkimų metu ugdytinių tėvelių teiravomės dėl apsilankymo galimybių jų darbovietėse, pirmoji mus pakvietė Austėjos mama. Ji pasiūlė ateiti vaikams į siuvyklą, esančią Vytauto gatvėje. Pasiūlymą su džiaugsmu priėmėme, apsilankėme.

Siuvykla – tai nedidelė įmonė, o kolektyvas darnus ir su nekantrumu laukė mažųjų pagalbininkų. Apsilankymui ruošėmės atsakingai. Su ugdytiniais kalbėjome apie šio darbo specifiką, reikalingumą, ištakas ir profesijos pasirinkimo galimybes. Siuvyklos darbuotojai papasakojo apie įmonę, vaikams parodė visą rūbo gaminimo procesą: sukirpimą, lekalų išdėstymą, siuvimą rankomis ir mašinomis. Priešmokyklinukai ir patys išbandė kaip veikia didžiulė spausdinimo mašina, audinio kirpimą. Ypatingai vaikams patiko pakuoti pasiūtus drabužius. Rūpestingi siuvyklos darbuotojai nuoširdžiai atsakinėjo į visus mažųjų lankytojų klausimus, pokalbiai tęsėsi ir pietų kambaryje geriant kartu arbatą.

Saugiai sugrįžę į klasę visi dalinomės įspūdžiais apie išvyką. Priešmokyklinukai piešė įsimintiniausias akimirkas iš pirmosios ekskursijos pas ugdytinių tėvelius į darbuką.

Ačiū Austėjos Červinskaitės mamytei ir visai šauniai siuvyklos darbuotojų komandai už šiltą priėmimą siuvykloje ir pažintį su siuvėjo profesija.

Mokytoja Lina Grublienė

Scroll to Top