Projektas „Olimpinis mėnuo ’23“

Spalio mėnesį 4B klasės mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo’23”. Organizatorius – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Projekto globėja – p. Diana Nausėdienė.

Projektas vyko 4 savaites. Kiekviena savaitė buvo pilna įspūdžių, netikėtumų, aktyvios fizinės ir patirtinės veiklos.

Pirmosios savaitės tema – fizinis mokinių aktyvumas. Iš anksto planuotų virtualių susitikimų metu mokiniai sportavo kartu su sportininkais olimpiečiais. Vyko aktyvios sportinės veiklos  pamokų ir pertraukų metu, vaikai nepamiršo gerti daug vandens.

Antroji  savaitė – sveika mityba. Mokyklos erdvėje mokiniai kūrė iš vaisių ir dažovių koliažus. Pertraukų metu užkandžiavo daržovių ir vaisų asorti.

 

Trečioji savaitė – emocinė sveikata. Ketvirtokai kartu su mokytoja integravo gautas užduotis į pamokų ir pertraukų veiklas, daugiau dėmesio skyrė savo emocijų atpažinimui, kūrė kasdienius ritualus, kurie padėtų reguliuoti emocijas ir kurtų gerą klasės mikroklimatą. Mokėsi atpažinti emocijas, tuomet stengėsi jas suprasti, įvardinti, tinkamai išreikšti, mokėsi jas valdyti.

Ketvirtos savaitės tema – kokybiškas poilsis. Pamokų ir pertraukų metu projekto dalyviai mokėsi atsipalaidavimo technikų, kartu išbandė meditaciją, diskutavo, dalijosi patirtimi apie  poilsį už mokyklos ribų.

Projekto baigiamasis etapas vyko Sakalinės girininkijoje. Mokiniai prisiminė ir aptarė visas projektinio mėnesio temas, aktyviai dalyvavo atliekant praktines užduotis.

Dalyvaudami projekte visi projekto dalyviai vadovavosi olimpinėmis vertybėmis: draugystė, pagarba, tobulėjimas. Mokėsi dirbti komandoje, gerbti ir tolerantiškai palaikyti vieni kitus. Mokiniai ugdėsi pažinimo, socialines, emocines, sveikos gyvensenos ir komunikavimo kompetencijas.

Nuoširdžiai dėkojame mokinių tėveliams už pagalbą ir aktyvų dalyvavimą projekte.

 

Mokytoja Ligita Vaitkuvienė

Scroll to Top