PU integruota finansinio raštingumo savaitė

2023 metų sausio 16-20 dienomis 1-4 klasių mokiniai noriai įsijungė į integruotą STREAM finansinio raštingumo savaitę „Daugiau nei pinigai“. Mokiniai lavino finansinį mąstymą, ugdė pažinimo, kūrybiškumo, komunikavimo, socialines ir emocines, skaitmeninio raštingumo kompetencijas. Vyko įvairios veiklos realioje ir virtualioje erdvėse. Mokiniai tyrinėjo, skaičiavo, įgijo naujų žinių ir įgūdžių.

Prieš prasidedant integruotoms STREAM finansinio raštingumo savaitės veikloms, mokiniai pasitikrino žinias, atsakydami į viktorinos klausimus Kahoot programoje.

1-4 klasių mokiniai dalyvavo bibliotekininkės Danutės Petkuvienės  užsiėmimuose „Finansų pasaulis grožinėje literatūroje”, klausėsi skaitomų ištraukų iš Vytauto Račicko, Astridos Lindgren „Pepė Ilgakojinė“  ir  kitų rašytojų knygų, kuriose kalbama, kaip veikėjai užsidirba ir kam išleidžia pinigus. Bibliotekininkė pamokas paįvairino įdomiais žaidimais, parodė mokiniams pačios sukauptą pinigų kolekciją.

Virtualioje pamokoje/tiesioginėje transliacijoje iš „Pinigų muziejaus“ pradinukai klausėsi įdomaus pasakojimo „Nuo kriauklelių iki kortelių“. Apie ilgą pinigų kaitos kelią nuo atsiskaitymo už prekes ir paslaugas iki šiuolaikinių pinigų vartojimo pasakojo „Pinigų muziejaus“ vyresnysis specialistas Tomas Grėlis – kaip pinigus atstojo daiktų mainai, kokie buvo pirmieji pinigai, kuriais žmonės atsiskaitė už prekes, kaip buvo spausdinamos pirmosios monetos, kokios technologijos naudojamos spausdinant dabartinius pinigus.

Mokiniams ir mokytojams patiko Natalijos Veževičienės paskaita „Pasaulio valiuta“. Intriguojantis pavadinimas „Ką ant rando veikia Liūtas Karalius?” visus renginio dalyvius virtualiai nuskraidino į įvairias pasaulio šalis, mokiniai išgirdo daug istorijų apie piešinius ant banknotų ir monetų paveikslėlius, kokio dydžio jie gali būti. Intrigavo kitų šalių valiutų pavadinimai: batas – Tailando valiuta, kuna – Kroatijos. Paskaitos metu visi dalyviai sužinojo įvairių valiutų pavadinimų kilmę.

1- 4 klasėse vyko integruotos pamokos tema – „Pakalbėkime apie pinigus“, kurias vedė  AB SEB Banko Tauragės skyriaus vadovė Inga Kasparavičė.  Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai kūrė svajonių taupykles, piešė banknotus ir banko kortelių eskizus.

Teatralizuotoje pamokoje „Trys taupyklės“ atgijo personažai iš filmo „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“, jų linksmos istorijos kvietė pasigilinti į miesto biudžeto valdymo taisykles. Virtualioje kelionėje po finansus mokinius lydėjo Gilučių tėtis Benas ir mama Agnė, kurie suteikė žinių, dalijo praktinius patarimus, kaip kasdieniuose reikaluose neprarasti išminties perkant, taupant, kūrybiškai planuoti išlaidas ir pajamas.

 

Pirmokai skaitmeninėje programoje „WORD WALL” išmoko sudaryti būtiniausių savaitės pirkinių sąrašą.

Visi pradinukai kūrė „Šaltinio“ progimnazijos 90- mečio jubiliejinės monetos eskizą, kartu su visa „Šaltinio“ bendruomene dalyvaus geriausio eskizo atrankos konkurse.

Integruotos finansinio raštingumo STREAM savaitės penktąją diena visi  1-4 klasių mokiniai surengė   progimnazijoje „Amatų mugę“. Prekystaliai „linko“ nuo prekių gausos ir įvairovės. Pirkėjus viliojo cinamono, šokolado, vanilės kepinių kvapai. Ruoštis mugei susitelkė visą mokyklos bendruomenė: tėveliai ir seneliai padėjo savo vaikams pagaminti prekių mugei, pertraukų metu ugdymo aplinkos darbuotojai, mokytojai ir 5-8 klasių mokiniai skubėjo pirkti prekių sau ir lauktuvių namiškiams.

Pasibaigus mugei mokiniai išsiskirstė į klases skaičiuoti pajamas, išlaidas, pelną, kūrė paklausiausių prekių diagramas. Naudodamiesi programa Kahoot pasitikrino finansinio raštingumo žinias, kurias įgijo visos savaitės veiklose.

Žinių pasitikrinimo klausimus pradinukams sukūrė 6d klasės mokinės: Viltė Stankaitytė, Noja Kasparavičė ir Šarūnė Paulikaitė.

Įdomi, naudinga veikla pradinukus įgalino pasitikrinti finansinio raštingumo žinias, patobulinti kompetencijas.

Mokytojos Ligita Vaitkuvienė, Ligita Skurdelienė, Laineda Zakarienė, Vida Šlickytė, Odeta Jankauskienė

Scroll to Top