PUG integruota finansinio raštingumo savaitė

Sausio 16-20 d. PUG grupėse visu smarkumu „įsisuko“ integruota finansinio raštingumo mąstymą formuojanti ir pažinimo, kūrybiškumo, komunikavimo, socialines ir emocines kompetencijas ugdanti STREAM savaitė.

Įdomus, paslaptingas pavadinimas „Daugiau nei pinigai” skatino ugdytinių smalsumą, motyvaciją, nuteikė smagiam nuotykiui savaitės projektinėse veiklose. Tyrinėdami, lygindami ir atrasdami skirtumus, bei panašumus, diskutuodami, dalindamiesi savo „pirkinių pirkimo“  ir kelionių su šeima po įvairias šalis patirtimi, grupelėse atlikdami kūrybines užduotis vaikai atvėrė sau plačią pasaulio pinigų įvairovę, naudą bei paskirtį. Linksmais pavyzdžiais per žaidimus jie leidosi į finansinį nuotykį — žaidybinėse situacijose vykdė įvairių prekių gamybą, bandė nustatyti įsivaizduojamą ir realią prekių vertę. Vaikai įgijo naujų patirčių ir žinių, ugdytiniai mokėsi atskirti ir įvardinti sąvokas: poreikiai, norai, galimybės, išlaidos, tikslingas taupymas. O kiek audringų diskusijų sukėlė suvokimas, kad norint įgyvendinti „NORĄ”, reikia ilgai ir tikslingai pataupyti, būtina dirbti ir užsidirbti. Grupėse vyko linksma diskusija „Kodėl pinigai ant medžių neauga?“ Aptartos realios situacijos ir galimybės iš vaikų gyvenimo apie pačių vaikų mažus, bet reikšmingus darbus namuose padedant savo artimiesiems. Priešmokyklinukai kūrė „Šaltinio“ progimnazijos 90- mečio jubiliejinės monetos eskizą, kartu su visa „Šaltinio“ bendruomene dalyvaus jo atrankos konkurse.

Į svečius atvyko AB Šiaulių banko klientų aptarnavimo centro vadovė Giedrė Stulginskienė ir AB Šiaulių banko klientų aptarnavimo Tauragės skyriaus vadovė Eglė Bučinskienė. Viešnios priešmokyklinukams pasakojo, koks vyksta pinigų „cirkuliavimas“ –  jų „judėjimo, panaudojimo, įveiklinimo kelias“ vyksta realiame gyvenime, mokė tikslingai taupyti, protingai valdyti asmenines pinigines ir taupykles, priminė, kad ir vaikai gali turėti banko kortelę.

Smagu mažiesiems PUG ugdytiniams prisijungti, aktyviai dalyvauti visos „Šaltinio“ bendruomenės integruotoje STREAM savaitėje, išbandyti ir realiai pritaikyti nuo šių metų sausio mėnesio į PUG atnaujintos ugdymo programos turinį integruotą „JA Lietuva“ finansinio raštingumo programą priešmokyklinukams – „Aš pats“.

PUG mokytojos Greta Sarapinaitė, Daiva Grygalienė, Daiva Kybartienė, Reda Lankauskienė, Renata Petraitienė

dav
Scroll to Top