Respublikinis renginys „ Kūrėjų oazė 2022“

Gegužės 27 dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko X respublikinis drabužių dizaino ir įvaizdžio konkursas-festivalis „ Kūrėjų oazė 2022“. Ryte į mokyklą rinkosi iš visos šalies jaunimas, mėgstantis kurti rūbų kolekcijas. Pažįstami iš ankstesnių renginių šurmuliavo, bendravo. Renginį pradėjo Jolitos Urbutės vadovaujamos Tauragės šokių studijos „Time to Move“ šokėjos ir modelių būrelis, kuris pristatė Šilutės raj. Vainute gyvenančios menininkės Astos Žygaitienės sukurtą lininių pieštų suknučių ir kostiumėlių kolekciją. Susirinkusius į renginį pasveikino progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė. Pasibaigus atidarymo kalboms, pristatyta jaunųjų dizainerių 19 rūbų kolekcijų iš Telšių, Gargždų, Plungės, Šiaulių, Radviliškio, Mažeikių, Šilutės, Tauragės, Kretingos rajonų. Jaunieji kūrėjai pateikė pačių netikėčiausių režisūrinių sprendimų, žavėjo nepakartojami pasirodymai. Kolekcijas vertinusi komisija liko sužavėta labai aukštu rūbų modeliavimo, siuvimo ir kolekcijų pristatymo lygiu. Po paskutinio pasirodymo komisija nuskubėjo susumuoti rezultatų, o mokiniai puikiai leido laiką klausydami muzikos.

Vertinimo komisija po pertraukos paskelbė konkurso pasirodymų vertinimo rezultatus, kuriais visi liko patenkinti. Svarbiausi du „Grand Prix“ laimėjimai buvo skirti Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro ir Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro jauniesiems dizaineriams, kuriems buvo įteikti lyginimu garais įrenginiai. Likusiems 17 kolektyvų buvo įteikti I, II, III vietų diplomai, saldžios dovanos, rėmėjų prizai ir nepakartojamo grožio keramikinės statulėlės, kurias sukūrė ir pagamino progimnazijos technologijų ir dailės mokytoja Jūratė Černeckytė ir technologijų mokytojas Albinas Šlimas.

Organizuoti respublikinį konkursą padėjo didžiulė mokytojų ir mokinių komanda. Renginį kuravo direktorės pavaduotoja Asta Biknerienė. Renginio rėmėjai: Tauragės rajono savivaldybė, Tauragės rajono savivaldybės PMMC, Tauragės UAB sušių baras „Šaukštelio studija“, Tauragės UAB „Elka Rainwear“. Jiems visiems nuoširdžiai dėkoju.

Audra Paulauskienė, technologijų mokytoja, renginio organizatorė

Scroll to Top