Šachmatų turnyras Antano Radžiaus taurei laimėti

Gruodžio 2 d. šviesaus atminimo miškininko-šachmatininko Antano Radžiaus atminimą prie šachmatų lentų paminėjo net 133 šachmatininkai.

Jau dvidešimt septintus metus vykstantis tradicinis Antano Radžiaus taurės turnyras kasmet sutraukia vis didesnį būrį skirtingo amžiaus Žemaitijos krašto šachmatininkų. Antanas Radžius ilgus metus populiarino šachmatų žaidimą Tauragės regione, buvo Tauragės šachmatų federacijos vadovu. Jo dėka nuo 1980 metų šachmatų žaidimo subtilybių mokomasi ir Tauragės sporto ugdymo įstaigoje.

Šiemet dėl įvairių apdovanojimų kovoti panoro net 133 įvairaus amžiaus šachmatininkai iš Jurbarko, Gargždų, Telšių, Raseinių, Tauragės ir Šilalės. Turnyras buvo suskirstytas į dvi grupes – pradinių klasių mokinių ir kitų, norinčių išbandyti jėgas prie šachmatų lentos, nepaisant amžiaus ir meistriškumo.

Šįkart pagrindiniame turnyre, kuriame susikovė 66 vyresnio amžiaus sportininkai, taurės savininku tapo Ignas Milius iš Jurbarko – jo sąskaitoje 7 taškai iš 9 galimų. Antroje vietoje su 6.5 taško liko Tomas Veščiūnas iš Šilalės ir trečioje su tokiu pat rezultatu Jonas Kubilius Raseinių. Šiame turnyre gerai žaidė ir Tauragės sporto centro auklėtiniai, laimėję prizines vietas savo amžiaus grupėse: Armandas Šimkus, Nojus Jonas Petraška, Kasparas Kisnierius, Austėja Šimkutė, Paulius Gudaitis. Tauragės šachmatų klubo „Tauragis“ atstovai taip pat neliko be apdovanojimų – prizinę vietą senjorų grupėje iškovojo Kęstutis Petrauskas.

Mažųjų grupėje buvo žaidžiama ne tik dėl asmeninių apdovanojimų, bet ir dėl komandinių (varžybose susigrūmė 17-kos klasių komandos). Buvo skaičiuojami vienos klasės geriausiai sužaidusių keturių mokinių rezultatai. Norisi pasidžiaugti „Šaltinio“ progimnazijos 3d klasės jaunaisiais šachmatininkais, kurie, surinkę 22 taškus iš 28 galimų, tapo turnyro laimėtojais. Į komandos rezultatų „taupyklę“ Trojus Bikneris ir Domas Janušonis atnešė po 6 taškus iš 7 galimų, o Kajus Bučinskas ir Dominykas Barkauskas – po 5. Puikiai kovojo ir 3b klasės mokiniai: Markas Norvaišas, Tautvydas Barščiauskas, Augustas Sakalauskas ir Luknė Kuisytė. Jie surinko 17 taškų  ir užėmė antrąją vietą. Treti – Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos 3b klasės mokiniai (surinko 16 taškų). Asmeninėje įskaitoje karaliavo trečiokai: jurbarkietis Liudvikas Urbutis su visomis laimėtomis pergalėmis bei Trojus Bikneris ir Domas Janušonis. Stipriausi ketvirtokai – „Šaltinio“ progimnazijos 4a klasės mokiniai: Dominykas Stankaitis, Augustė Majūtė ir Aidenas Žygaitis, o antrokai – gargždiškiai Aras Slavinskas ir Gabrielius Martinkus bei Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 2b klasės mokinys Nojus Mejeris.

Uždarymo metu buvo apdovanoti ir tradicinių varžybų laimėtojai: Tauragės šachmatų Taurės (Ieva Grikšaitė, Armandas Alimovas ir Kęstutis Petrauskas) bei Tauragės sporto centro šachmatų čempionato (Kajus Barščiauskas, Nojus Petraitis, Mykolas Grytė ir Armandas Alimovas). Varžybų dalyviai dėkingi Tauragės sporto centro ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos vadovams už įsteigtus prizus ir sudarytas puikias sąlygas varžyboms.

Audrius Bitinas

Scroll to Top