STREAM savaitė Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijoje

Lapkričio viduryje „Šaltinio“ progimnazijoje vieną savaitę mokiniai rinkosi į netradicines integruotas pamokas – vyko STREAM (gamtos mokslai, technologijos, skaitymas ir rašymas, inžinerija, menai ir matematika) užsiėmimai. Toks ugdymas šalyje dabar populiarus, spalio pabaigoje ir Tauragėje buvo atidarytas STEAM (neįtrauktas skaitymas ir rašymas) centras, kuris specializuosis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energijos srityje. Šiemet buvo nutarta giliau ir plačiau paanalizuoti, kaip klimato kaita veikia mūsų aplinką, todėl 5-8 klasių mokiniai gilinosi į atliekų, energijos, vandens, sveikos gyvensenos problemas. Skaitytojams pateikiamos aštuntų klasių mokinių rašytų žinučių ištraukos, kuriose jie dalijasi mintimis, kaip galėtų prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo. Žinoma, informacijos buvo gauta nemažai: mokiniai susitiko su Tauragės miesto meru D. Kaminsku, kuris papasakojo apie ambicingą siekį tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik respublikoje, bet ir visame Baltijos regione. Taip pat lankėsi rajono STEAM centre, kur buvo pravestos pamokos šia tema.

Birutė Mozurkevičienė

Kaip mes prisidedame prie aplinkos tausojimo?

Dažnai kyla klausimas, kodėl reikia saugoti gamtą. Todėl nepaprastai svarbu suprasti, kad be jos negalėtume egzistuoti. Dabar miškai sparčiai kertami, o jų vietose statomos gamyklos, į upes išmetamos kenksmingos atliekos, kurios teršia vandenį. Mes prie aplinkos saugojimo prisidedame rūšiuodamos atliekas, nešiukšliname gamtos, esant galimybei nevažiuojame automobiliu, o sėdame ant dviračių, stveriame riedučius, renkamės viešąjį transportą ar einame pėstute. Panaudotas baterijas metame į tam skirtas dėžutes, esančias prekybos centruose, kaupiame makulatūrą ir atiduodame ją perdirbti. Manome, kad visi supranta, jog reikia rūpintis ne tik savimi, bet ir gamta. Todėl, jei nenustosime teršti jos, pagalvokime, su kokiomis problemomis susidurs planetoje po mūsų gyvenantys žmonės.

Guoda Kiršininkaitė, Kamilė Šimkutė, 8a kl.

Ekologiškesnis „aš“!

Šiomis dienomis aktuali tema yra gamtos teršimas ir aplinkosauga. Visi matome, kaip stipriai gamtai reikia mūsų pagalbos, tačiau dauguma vis dar lieka abejingi. Aš ir mano šeima rūšiuojame atliekas. Turime atskiras rūšiavimo šiukšlines. Esant galimybei vaikštome pėsčiomis, važiuojame dviračiais. Taip pat naudojame medžiaginius maišelius, gamtai draugiškus prietaisus. Žmonės į tai turėtų žiūrėti atsakingiau. Turime gerinti gyvenimą sau ir ateities kartoms. Miestuose turėtų būti įrengta daugiau dviračių takų, šiukšlinių rūšiavimui. Žmones turėtų būti raginami prisidėti prie aplinkosaugos, eiti į talkas. Džiaugiuosi, kad ir mano miesto vadovai stengiasi prisidėti prie aplinkosaugos problemos sprendimo.

 Meida Gečaitė, 8a kl.

Aš galiu prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo rūšiuodamas šiukšles, nešiukšlindamas, važiuodamas į mokyklą ir būrelius autobusu, dviračiu. Manau, miestuose turėtų būti daugiau šiukšliadėžių, rūšiavimo konteinerių, dviračių takų. Manau, kad Tauragės Meras daro labai gerus darbus, kad Tauragės miestas taptų ekologiškesnis. Jei mes nieko nedarysime sustabdydami klimato kaitą, tai neišvengsime katastrofos. Tikiuosi, mes išgelbėsime Žemę.

Nedas Vasiliauskas, 8a kl.

Ekologiškesnio miesto kūrimas

Šiomis dienomis, manau, yra labai svarbu prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo ir turbūt visi matome, kaip svarbu yra prisidėti prie gamtos saugojimo. Saugoti gamtą reikia dėl to, kad būtų mažiau šiukšlių, visur būtų gražiau, tvarkingiau, švariau. Aš, mano šeima, draugai – visi saugome gamtą ir palaikome tuos, kurie rūšiuoja atliekas, prisideda prie mūsų. Eidami į parduotuvę stengiamės pasiimti daugkartinį maišelį, o ne pirkti plastmasinius maišelius ir vėliau juos išmesti. Kiekvienas galėtume rūšiuoti šiukšles, važinėti daugiau dviračiais negu mašinomis, surinkti šunų išmatas ir, svarbiausia, nešiukšlinti. Manau, kad nėra taip sunku saugoti, tausoti gamtą, todėl kiekvienas prisidės prie ekologiško miesto kūrimo.

Deimantas Jonikas, 8a kl.

Kaip aš prisidedu prie ekologiško miesto kūrimo

Aplinkos teršimas yra didelė problema, tačiau daug žmonių vis dar lieka abejingi ir nesiima veiksmų norėdami išspręsti šią problemą. Aš ir mano šeima stengiamės prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo rūšiuodami atliekas. Tai labai paprastas būdas mažinant aplinkos teršimą. Reikia tik atskirti stiklą nuo popieriaus, plastmasės ir viską išmesti į tam skirtus konteinerius. Esant galimybei stengiamės vaikščioti pėsčiomis vietoj automobilių, nes taip galime sumažinti išmetamų teršalų kiekį į orą. Dar vienas būdas, kaip mes stengiamės sumažinti užterštumą, kai naudojame medžiaginius maišelius vietoj plastikinių. Plastikiniai maišeliai ilgai nesuyra, todėl mes naudojame medžiaginius, kad juos galėtumėme panaudoti daug kartų. Štai kaip mes prisidedame prie ekologiško miesto kūrimo.

Kamilė Stulginskaitė, 8a kl.

Prisidėk ir tu!

Norėdami išsaugoti Žemę, turime visi prisidėti prie ekologiškesnės aplinkos kūrimo. Turime dirbti ne tik kartu, bet ir atskirai – su šeimomis, asmeniškai. Aš ir mano šeimos nariai prisidedame prie aplinkosaugos rūšiuodami šiukšles, taupydami elektrą (naudodami LED lemputes), vandenį bei nešvaistydami maisto. Taip pat aš einu į mokyklą ir būrelius pėsčiomis, naudojuosi viešuoju transportu. Manau, nors ir mažiausiais darbais galime kiekvienas prisidėti prie miesto švarinimo ir išgelbėti savo Žemę nuo katastrofos.

Emilija Augaitytė, 8a kl.

Noriu pasakyti, kaip mano šeima tausoja gamtą. Mes laikomės tam tikrų taisyklių. Mašina važiuojame tik tada, kai reikia nukakti toliau. Tėtis ir mama perka tik nekenksmingą aplinkai kurą. Sesė eina iš mokyklos pėsčiomis. O aš važiuoju dviračiu. Manau, kad taip elgdamiesi, mažiau teršiame gamtą ir mano vaikai galės gyventi švarioje aplinkoje.

Konstantinas Jancevičius, 8a kl.        

Kaip mes prisidedame prie aplinkos saugojimo?

Norėtume pasidalinti mintimis, kaip mes prisidedame prie aplinkos saugojimo. Šiandieniniame pasaulyje vis dažniau kalbama apie ekologiją, besaikį vartojimą, aplinkos teršimą, gamtos išteklių mažėjimą. Manome, kad kiekvieno Žemės planetos gyventojo pareiga yra saugoti ir tausoti gamtą. Norėtume pasidalinti, kaip mes prisidedame prie aplinkos saugojimo. Stiklą, plastiką, popierių ir tekstilę metame į tam skirtus konteinerius – taip rūšiuojame atliekas. Net trumpam išeidamos iš kambario išjungiame šviesą ir prietaisus, naudojame elektrą taupančias lemputes – taip mes tausojame elektrą. Stengiamės kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis, o ne važiuoti automobiliu – taip mes mažiau teršiame aplinką. Galime pasidžiaugti, kad Tauragė šiemet yra paskelbta žaliausia savivaldybe, kuri padarė didžiausią proveržį žaliosios infrastruktūros vystyme.

Aistė Gerdauskaitė, Emilija Žyliūtė, Ema Juškevičiūtė, 8a kl.

Pradėk kurti gražesnę aplinką nuo savęs

Šiomis dienomis aktuali tema yra apie Žemės taršą. Šią bėdą galima išspręsti keliais būdais: daugiau vaikščioti, o ne važinėtis automobiliais, važinėtis dviračiais, turėti tris šiukšlines, į kurias galėtumėme mesti plastiką, popierių ir stiklą – taip galėtumėme prisidėti prie švaresnės aplinkos. Dar turėtume taupyti elektrą, išeidami iš kambario išjungti šviesą. Nusiplovę rankas gerai užsukti vandens čiaupą – taip taupytume vandenį. Taip pat prie aplinkos saugojimo galima prisidėti rūšiuojant atliekas namuose. Tauragės meras stengiasi žmones skatinti jungtis prie aplinkosaugos problemų sprendimo. Jei visi prisidėsime po truputį, turėsime galimybę pagerinti gyvenimą sau ir ateities kartoms.

Kotryna Gembutaitė, 8a kl.

Mūsų miesto žalioji gamta

Šiais laikais svarbi tema yra žmogaus veiklos įtaka atmosferai. Aš raginčiau visus prisidėti prie gamtos saugojimo. Kaip tai padaryti? Iš tikrųjų prisidėti prie gamtos saugojimo yra labai lengva, bet tai turėtume daryti visi. Vienas svarbiausių dalykų yra rūšiuoti atliekas, nes tokias atliekas galima lengvai perdirbti. Kitas svarbus dalykas yra taupyti elektrą, išjungti televizorius, kompiuterius, kai jais nesinaudojame. Tikiuosiu, taip prisidėsiu prie gamtos saugojimo.

Domas Gembutas, 8a kl.

Kaip aš prisidedu prie gamtos tausojimo?

Dabar susiduriame su gamtos tarša. Manau, kad aš galėčiau prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo. Aš prisidėčiau taip: skatinčiau miesto gyventojus naudoti ekologiškesnį transportą. Galėtume daugiau važinėti dviračiais, pirkti elektromobilius, daugiau vaikščioti pėsčiomis. Taip pat svarbus dalykas yra ekologiškas namų šildymas, tad reikėtų nenaudoti iškastinio kuro. Tikiuosi, ateityje aplinkos teršimo problemos sumažės.

Domas Stalnionis, 8a kl.

Aš ir Justas kiekvieną rytą į mokyklą einame pėsčiomis. Taip pat ir  pareiname. Mes labai retai važiuojame automobiliu, dažniau naudojamės viešuoju transportu. Mūsų miesto Meras pasistengė, kad Tauragėje būtų elektrobusų. Gatvėmis jų važinėja net keturi. Ir tai tik pradžia. Susitikime Meras minėjo, kad nuties daugiau dviračių takų. Ateityje gatvėse matysime vien tik elektrinius automobilius, nes Tauragė tam pasiruošusi. Tauragės miesto vadovai tikrai labai stengiasi, kad sumažintų taršą ir išsaugotų mūsų miestą Tauragę ekologišką.

Justas Žitkevičius ir Vytenis Katauskas, 8b kl.

Saugome gamtą

Mūsų grupės mokiniai – Deimantė, Rugilė K., Armandas ir Domantas –  rūšiuoja atliekas. Nemėtome šiukšlių gatvėse, pievose. Pamatę šiukšlę, ją pakeliame ir ir išmetame į tam skirtą konteinerį. Dalyvaujame įvairiose organizacijose, kurios rūpinasi gamtos išsaugojimu. Į mokyklą einame pėsčiomis arba vykstame elektriniu paspirtuku. Tausojame elektrą – ištraukiame prietaisus, kai jų nenaudojame. Sodiname augalus, taupome vandenį. Vietoj automobilių važiuojame elektromobiliais. Stengiamės kuo daugiau naudoti perdirbtus daiktus. Štai taip mes prisidedame prie gamtos išsaugojimo !

Deimantė Puidokaitė, Rugilė Kalkiūtė, Armandas Lidžius, Domantas Pipiras, 8b kl.

Gamtos saugojimas

Gamtoje stengiuosi nešiukšlinti ir ją tausoti. Aš su šeima (mama, tėčiu, seneliais) rūšiuojame šiukšles: plastiką dedame prie plastiko, stiklą prie stiklo, popierių prie popieriaus.  Draugams taip pat dažniausiai patariu nešiukšlinti. Automobilio mes neturime, todėl vaikštome pėsčiomis. Taip vaikščioti yra smagiau nei važiuoti mašina. Žinoma, mašina greičiau, bet ji teršia gamtą (išskiria dujas). Man patinka išeiti į lauką ir nueiti į mišką pasivaikščioti, nes ten yra švaresnis oras. Į mokyklą einu pėsčiomis. Kai būdavau maža, mama mane į darželį vesdavo (eidavome) pėsčiomis nuo Aerodromo gatvės iki pat ‚,Ažuoliuko‘‘ darželio.  Mieste  yra pastatytos įkrovimo aikštelės (stotelės) elektriniams automobiliams. Taip pat galima naudotis elektriniais paspirtukais ,,BOLT‘‘, kuriais naudojasi jaunimas ir taip prisideda prie ekologiškesnės gamtos. Manau, jeigu mes visi prisidėtume prie gamtos švarinimo, būtų švaresnė ir sveikesnė aplinka.

Silvija Dumašiūtė, 8b kl.

Pagalba gamtai

Gyvenu Tauragėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje. Į mokyklą einu pėsčiomis. Manau, tai geras būdas atsibusti ryte. Po pamokų dažnai einu į muzikos mokyklą. Vaikščiojimas padeda išjudinti kūną bei mintis. Neteršiu gamtos. Šeimos narius irgi raginu vaikščioti. Džiaugiuosi, kad Tauragėje yra nutiesti takeliai, sutvarkyti parkai, todėl manau, tai skatina vaikščioti ir kitus.

Neringa Misevičiūtė, 8b kl.

Mūsų žemė yra labai teršiama, mums ją reikia saugoti. Pavyzdžiui, važiuoti autobusais, eiti pėsčiomis arba važiuoti dviračiu, rinkti šiukšles. Mažinti elektros naudojimą, naudoti saulės kolektorius ir vėjo malūnus. Būtų malonu matyti žmones, neteršiančius žemės ir saugančių ją. Reikia pratintis saugoti žemę ir pratinti kitus, kad saugotų žemę.

Laurynas Vaidilauskas, 8b kl.

Visą laiką stengiuosi rūšiuoti atliekas, nes aš manau, kad toks rūšiavimas yra naudingas žmonėms, gyvūnams ir gamtai. Šiukšles metu į atskirus konteinerius. Daug vaikštau gamtoje, jei pamatau šiukšlę, ją paimu ir įmetu į tam skirtą konteinerį. Jei valgau obuolį, jį išmetu miške, nes po kiek laiko jis supus ir bus trąša. Žvejodamas visąlaik susirenku šiukšles. Elektros nenaudojamus prietaisus metu į atskirą konteinerį, nes jie skleidžia įvairias nuodingas medžiagas ir tai darydamas prisidedu prie gamtos išsaugojimo.

Ignas Špelveris, 8b kl.

Mūsų šviesesnė ir žalesnė ateitis

Sveiki! Nors ir esame dar nedideli, tačiau jau dabar stengiamės būti sąmoningi ir prisidedame prie ekologiško miesto kūrimo. Dažniausiai į mokyklą einame pėsčiomis, mat gyvename netoli nuo jos, o jei lauke geras oras – važiuojame dviračiu. Mieste lankome būrelius, tad dažnai tenka naudotis viešuoju transportu, kuris, mūsų nuomone, yra ekologiškesnis nei nuosavi automobiliai, daug žmonių juo naudojasi tuo pačiu metu. Mes ir mūsų šeimos namuose naudojame tris šiukšlines, stengiamės rūšiuoti. Į vieną šiukšlinę dedame plastikinius butelius, pakuotes, kitoje kaupiame makulatūrą ir dėžes, o trečiąją naudojame mišriosioms buitinėms atliekoms. Taip pat mes ir mūsų draugai dalyvaujame gamtos švarinimo akcijose. Pavyzdžiui, ne vienerius metus švarinome Oko miško aplinką. Radome daug įvairių daiktų – sofą, padangų, daugybę vienkartinių kavos puodelių… Tikime, jog jeigu daugiau žmonių būtų atsakingi ir elgtųsi taip, kaip mes ir mūsų aplinkiniai, Tauragės miestas tikrai taptų daug švaresne ir ekologiškesne vieta, kurioje visiems būtų gera gyventi. Tad skubėkime keistis ir išsaugokime savo žaliuosius namus!

Augustė Stonytė, Gabrielė Lenkaitytė, Lukas Sabaliauskas, 8c kl.       

Galime ir mes

Šiais laikais mūsų planetoje vyksta intensyvus judėjimas. Visi visur skubame ir tam naudojame transporto priemones, kurios daro neigiamą poveikį mūsų planetai. Norėdami to išvengti, turėtumėme dažniau naudoti elektra varomus automobilius, paspirtukus. Mūsų miestas Tauragė turi daugiausiai elektrobusų visoje Lietuvoje, tad stengiamės jais dažniau naudotis. Pvz., mūsų grupės narys Armandas kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį važiuoja elektrobusu į teniso treniruotes, kurios vyksta Vyrauto stadione. O kitas grupės draugas Augustas savaitgaliais su tėveliais važinėjasi dviračiais po mišką. Taip jis pasigroži gamta ir neteršia jos. O aš, Eglė, kiekvieną mielą vakarą einu pasivaikščioti su drauge po miestą. Taip pat pirmadieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais važiuoju elektriniu paspirtuku į smuiko pamokas, kurios yra Tauragės meno mokykloje. Tegul visi prisideda prie tokių inciatyvų. Saugokime žemę kartu!

Eglė Ramaniukaitė, Armandas Lukošaitis, Augustas Pielikis, 8c kl.

Šiuo metu Žemę saugoti nuo klimato kaitos galima įvairiai, tačiau mūsų mėgstamiausias būdas – ekologiškas transportas. Mieste keliaujame pėsčiomis arba dviračiu. Mėgstame pasivaikščioti, nešiukšliname ir neleidžiame to daryti draugams. Manome, kad prie klimato kaitos stabdymo prisidedame, kiek galime, nes mums ši problema yra labai svarbi. Neteršdami Žemės prisidedame prie jos išsaugojimo.

Kristupas Lankauskas, Gabrielė Lenkaitytė, Lukas Adomavičius, 8c kl.

Žaliasis miestas

Yra daug būdų, kaip žmogus gali prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo, bet vienas iš lengvesnių būdų yra atliekų rūšiavimas. Šiukšlės teršia orą, vandenį ir žemę. Atliekų rūšiavimas paverčia jas į energiją. Dauguma žmonių pradeda rūšiuoti atliekas dar vaikystėje, nes juos skatina tėvai, ypač mokykla. Įtaką taip pat daro vyresni žmonės, kurie renka, rūšiuoja šiukšles ir  gražina miestą. Jei ir ateityje žmonės rūšiuos atliekas, vis mažiau jų pateks į sąvartynus, bus išsaugoma sveika aplinka.

Ūla Vaidžiulytė, Andrius Tymalka, Titas Steponavičius, Jokūbas Bakaitis, 8c kl.

Mes gyvename žaliajame mieste Tauragėje. Kad jį padarytume dar ekologiškesnį, į mokyklą (adresas J. Tumo-Vaižganto g. 123) einame pėsčiomis. Norėdami nuvykti į kokią nors miesto vietą, dažniausiai mes keliaujame pėsčiomis arba važiuojame dviračiu. Vaikštinėdami miesto gatvėse ir parkuose kartais matome žmonių, kurie mėto šiukšles bet kur. Pamatę, kad žmonės taip elgiasi, juos sudrausminame ir liepiame susirinkti šiukšles, išmesti jas į šiukšliadėžes. Namuose turime net keturias šiukšliadėžes (stiklui, plastikui, popieriui, mišriosioms buities atliekoms), į kurias rūšiuojame atliekas. Taip pat renkame butelius, kurie turi depozito ženklą, ir atiduodame į taromatą. Jeigu visi žmonės elgtųsi taip, kaip mes, tai miestas taptų dar ekologiškesniu.

Vytautė Gestautaitė, Mingailė Kandrotaitė, Vakaris Bielskis, 8c kl.

Tauragė yra žaliasis miestas, todėl visi stengiamės kuo mažiau teršti aplinką. Gyvename pakankamai mažame mieste, todėl į būrelius stengiamės vaikščioti pėsčiomis arba naudojamės ekologiškomis transporto priemonėmis – elektrobusais. Atstumas nuo namų ar mokyklos į būrelius yra keli kilometrai, todėl ėjimas pėsčiomis yra smagus laiko praleidimas, sportas ir visai neteršia gamtos. Kartais, kai reikia įveikti didesnius atstumus, važiuojame elektriniais autobusais, kurie į aplinką neišmeta kenksmingų dujų. Manome, kad visi turėtų pasistengti kuo mažiau važinėti automobiliais, o vietoj jų rinktis vaikščiojimą pėsčiomis, elektrinius autobusus, paspirtukus, dviračius ar kitas ekologiškas transporto priemones. Taip kiekvienas gali prisidėti prie Žemės saugojimo. Mes visi esame atsakingi už ateitį.

Razmina Vaičekauskaitė, Rojus Juškevičius, Rėjus Jašinskas, 8c kl.

Kaip aš galiu prisidėti prie miesto švarinimo?

Mano šeima turi vieną lengvąjį automobilį. Juo važiuojame dažnai, bet automobilis tiesiogiai neleidžia dujų į aplinką (mūsų automobilio oro tarša yra maža). Namuose rūšiuojame atliekas. Virtuvėje padėti trys maišai: pirmasis maišas – popieriui, kartonui, antrasis maišas – stiklui, trečiasis maišas – plastikui. Ši idėja mums kilo išgirdus Tauragės miesto savivaldybės Mero siekį paversti Tauragę vienu iš švariausių miestų Lietuvoje, tačiau mes čia nesustojame. Mano šeima nori prisidėti prie miesto švarinimo dar keletu būdų: lengvąjį automobilį vairuoti rečiau, dažniau važiuoti dviračiu ir kitomis transporto priemonėmis, kurios neskleidžia išmetamųjų dujų į aplinką. Kad mūsų miestas būtų švaresnis, galime pasikalbėti su savo pažįstamais, giminėmis, kuriems yra aktuali ši tema.

Miglė Stanikūnaitė, 8d kl.

Kaip mes ir mūsų šeimos prisideda prie miesto kūrimo?

Visi mūsų grupės nariai į mokyklą ateina pėsčiomis. Į būrelius ir užklasines veiklas stengiamės važiuoti dviračiu arba paspirtuku. Galėtų važinėti mieste daugiau elektrobusų, jie turėtų būti didesni, galėtų būti daugiau maršrutų. Mūsų šeimos prisideda prie miesto švarinimo skirtingais būdais. Pavyzdžiui, Viltės šeima rūšiuoja atliekas ir turi tris skirtingus maišus, į kuriuos deda tam tikras šiukšles. Austėjos šeima kiekvieną dieną eina į darbą pėsčiomis. Pijaus šeima naudojasi elektromobiliu, kuris neišmeta kenksmingų dujų. O Tomo šeima turi saulės bateriją ant namo stogo. Mes manome, jei taip ir toliau darysime, kiti taip darys, bus tik geriau ne tik gamtai, bet ir mums patiems.

Pijus Šimašius, Austėja Pilypaitė, Tomas Myklebust, Viltė Rimonytė, 8d kl.

Mes galime prisidėti prie ekolokiško miesto kūrimo. Vaikščiodami mieste galime paimti šiukšles ir įmesti į reikiamas šiukšlines, pavyzdžiui, popierių  įmesti į mėlyną konteinerį. Galime dalyvauti arba vesti užsiėmimus, kaip turi būti tvarkoma aplinka. Namuose rūšiuojame šiukšles ir kompostuojame maisto atliekas. Sulūžusius arba labai suplyšusius baldus vežame į didžiųjų atliekų aikštelę, neišmetame šiukšlių rūšiavimo aikštelėse. Mes manome, tokia veikla prisideda prie miesto ekologiškumo.

Domas Jankauskas, Vilius Bartkevičius, Justas Karmazinas, 8d kl.

Ekologiškas miestas

Aš su savo draugu turiu pasiūlymų, kaip galima prisidėti prie ekologiško mūsų miesto kūrimo. Kad mūsų miestas būtu ekologiškesnis, mums visiems reikia pradėti rūšiuoti atliekas. Tai reiškia, kad šiukšles reikia mesti į tam tikras šiukšlines ir konteinerius. Į stiklo konteinerius mesti stiklinius butelius, stiklainius ir paprastą langų stiklą. Į plastiko konteinerius reikia mesti plastikinius butelius, polietileną, plastikinius indus ir žaislus. Į popieriaus konteinerius reikia mesti laikraščius, žurnalus, popierių, kartoną, popierines ir kartonines pakuotes. Aš su savo draugu visada rūšiuoju ir rūšiuosime. Mes manome, rūšiavimas padeda švarinti gamtą ir miestą.

Saidas Karp, Kevinas Kleinas, 8d kl.

Kaip padedu savo miestui

Aš manau, kad aš ir mano šeima gyvena ekologiškai. Gyvename nuosavame name, patys auginame sau maistą: daržoves, vaisius. Taip nemažai sutaupome pinigų ir valgome ekologiškesnį maistą. Mes sunkiai dirbame, bet, mano manymu, verta. Mūsų manymu, sau maistą auginti yra ekologiška, nes padedame sau ir aplinkai.

Nerūnas Šimkus, 8d kl.

Ekologiškas transportas

Mes, Dominyka ir Tomas norime papasakoti, kaip mes naudojamės ekologišku transportu. Ekologiškos transporto priemonės yra geros tuo, kad jos mažiau teršia aplinką ir nenaudoja iškastinių žemės išteklių. Ekologiškų transporto priemonių yra įvairių: elektrinių automobilių, paspirtukų, autobusų, dviračių, riedučių ir t. t. Daugelis mokinių į mokyklą ateina pėsčiomis. Aš ateinu pėsčiomis, Tomas atvažiuoja dviračiu, o Dominyka elektromobiliu. Mūsų grupė mano, kad žmonės daugiau turėtų naudotis ekologišku transportu. Žmonės turi suprasti, kad važiuodami paprastu automobiliu teršia aplinką ir sunaudoja daug iškastinių žemės išteklių.

Kornelija Puidokaitė, Dominyka Pociūtė, Tomas Mejeris, 8d kl.

Šiukšlių rūšiavimas

Mūsų grupė nėra mėgėjai gyventi užterštoje Lietuvoje. Tad mes ir mūsų šeimos nariai rūšiuojame šiukšles. Galbūt ir nevienodai, nes kai kuriems reikia turėti žaliųjų atliekų konteinerį, kadangi gyvena bute. Aš gyvenu name, tad mes turime visai atskirą didelį (konteinerį) ir jį vadiname komposto dėže. Kalbėdami apie kitas šiukles, rūšiuojame plastiką ir popierių, metalą ir kartoną. Šiukšlių dėžių spalvos ir sudėjimas yra skirtingos,tad lengva įsiminti, kur kokią šiukšlę mesti. Štai kaip mes prisidedame prie ekologiško miesto kūrimo.

Kamilė Kleinaitė, Aivaras Kisielius, Skaidrius Dargis, 8d kl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top