Tarptautiniame čempionate Mongolijoje

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos jaunučių liaudiškų šokių grupė „Šaltinis“ pirmą kartą dalyvavo  online tarptautiniame čempionate „Asia Folkl 2023“ Mongolijoje.

Birželio 15-20 d. Ulan Batore, Mongolijos sostinėje, vyko tarptautinis čempionatas „Asia Folk 2023“. Dalyviai – muzikantai, šokėjai ir vokalo atlikėjai iš viso pasaulio. Čempionato organizatoriai – NVO „ArtLar Culture“, EAFF-Europos ir WAFF-Pasaulio folkloro festivalių asociacijos. Organizatoriai norėjo suteikti galimybę pasirodyti  kuo daugiau kolektyvų, todėl čempionatą organizavo gyvai ir online forma. Online dalyvavo 140 dalyvių iš 11 šalių ir pateikė 20 vaizdo įrašų,  t. y.,  20 skirtingų pasirodymų skirtingo amžiaus atlikėjų. Paraišką  dalyvauti čempionate pateikėme ir mes, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos jaunučių liaudiškų šokių grupė, ir nusiuntėme filmuotą šokį „Seku seku pasaką“.

Sėkmingai praėję atranką, laukėme čempionato pradžios. Gyvai Ulan Batoro scenoje pasirodė 160 atlikėjų  iš 10 šalių. Iš viso čempionate dalyvavo  300 menininkų iš viso pasaulio. Ir džiugu, kad Tauragės abu kolektyvus  lydėjo sėkmė. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos jaunučių liaudiškų šokių grupė „Šaltinis“ vaikų D Folkloro šokių grupėje, šiuolaikinės choreografijos kategorijoje  pelnė I vietos diplomą. Mums šis įvertinimas labai svarbus, nes jis atveria kelią tolimesniems EAFF-Europos folkloro festivalių asociacijos organizuojamiems konkursams ir čempionatams. P. Valeri yra pasakęs „Tik pasiekę tikslą sužinome, kad kelias buvo tinkamas.“ Manau, kad mano šokėjams tokios mintys tinka.

Alma Rumšienė, šokių mokytoja

Scroll to Top