Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos pradinių klasių šachmatininkai – Lietuvos mokyklų sporto žaidynių prizininkai

Šį savaitgalį Biržuose baigėsi 2022-2023 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių šachmatų (gim. 2012 m. ir jaunesnių mokinių) finalinės varžybos, kuriose puikų kovingumą pademonstravo Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai: ketvirtokas Kipras Dabulskis, trečiokai Augustė Majūtė ir Dominykas Stankaitis bei antrokas Markas Norvaišas.

Įveikę Ignalinos Č. Kudabos, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijų bei Gargždų Kranto progimnazijos atstovus ir sužaidę lygiomis su Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos, Vilniaus VGTU inžinerijos licėjaus, Ukmergės „Šilo“ progimnazijos bei Kauno mokyklos-darželio „Rūtelė“ jaunaisiais šachmatininkais, pirmąkart Tauragės istorijoje tapo šių prestižinių varžybų prizininkais (Markas Norvaišas surinko 6 taškus iš 7 galimų, Augustė Majūtė – 5.5, Dominykas Stankaitis ir Kipras Dabulskis – po 4).

Šiose finalinėse varžybose dalyvavo net devyniolika įvairių regionų pradinių klasių komandų-laimėtojų, sudarytų iš trijų berniukų ir vienos mergaitės. Ir Tauragės šaltiniečiams iki šių varžybų teko įrodyti savo pranašumą Tauragės tarpmokyklinėse šešių komandų varžybose, kuriose tik po labai atkaklios kovos įveikė labai patyrusius Martyno Mažvydo progimnazijos jaunuosius šachmatininkus (Beną Arlauską, Vilių Adamą Kybartą, Herkų Grigaliūną bei Kamilę Šerpytytę). „Šaltinio“ progimnazijos sėkmės raktas galbūt slypi tame, kad jau bene aštuntus metus mokykloje mokomi visi pradinukai žaisti šachmatais, integruojant šachmatus į įvairias pamokas, vykdant šventes, varžybas ir kitokius renginius, susijusius su šiuo intelektualiu sportu-menu. Tikriausiai dabar jau nėra mokykloje mokinio, nemokančio žaisti šachmatais, kaip ir nemokančio mąstyti ir priimti teisingus sprendimus.

Audrius Bitinas

Scroll to Top