Paminėjome Tarptautinę vaikų knygos dieną

Dvi dienas vyko  įvairios veiklos, skirtos Tarptautinei vaikų knygos dienai. Tikroji vaikų knygos diena yra skelbiama balandžio 2-ąją dieną  –  danų rašytojo  Hanso Kristiano Anderseno gimimo dieną. Renginio  tikslas – atkreipti dėmesį į vaikų knygas ir įkvėpti skaitymo džiaugsmą.
„Man  pakanka tylos ir savo mažo pasaulio, tačiau aš turiu teisę būti svarbiausia savojo pasaulio dalimi, kai, Vaike, paimi mane į savo mažas rankeles ir skaitai“, –sakė bibliotekos vedėja Danutė Petkuvienė pradėdama pirmą susitikimą su pirmokais. Pirmokai deklamavo eilėraščius, skirtus knygai ir skaitymui. Smagu buvo matyti linksmai nusiteikusius skaitytojus skirtingose mokyklos erdvėse. Garsiai danų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno pasakas skaitė  1a klasės  mokinio Džiugo mama Gintarė Žukauskaitė, aštuntokė Arūnė Murauskaitė, bibliotekos darbuotojos Jolanta Čelnienė, Danutė Petkuvienė. Mokyklos erdvės – „vėjų pieva“ ir koridoriai – prisipildė  skaitymo rimties, atsakymų šurmulio, naujų žinių džiaugsmo, prizų ir draugiško buvimo kartu. Knygos šventėje buvo pažymėti ir apdovanoti klasių kolektyvai (1a, 3a, 3b, 2d, 2b, 2c, 4e) ir jų mokiniai, kurie aktyviai skaito knygas.
 Bibliotekos darbuotoja Jolanta Čelnienė ketvirtokams parengė edukaciją pagal Ignės Zarambaitės knygą „Slapta laiškų rašymo agentūra“. Garsiai skaitytos knygos herojai „nutūpė“ ant interaktyvių knygos skirtukų, pagamintų iš nurašytų knygų viršelių.
Anglų poetė ir rašytoja Mari Montegiu rašė „Nėra pigesnių pramogų ir ilgiau trunkančio malonumo už knygų skaitymą“.
Danutė Petkuvienė
Scroll to Top