Pasimatuok profesiją

Gegužės 11 d. „Šaltinio“ progimnazijoje 1-4 klasių mokiniams vyko integruota profesinio veiklinimo diena „Pasimatuok profesiją“.

Įvairių profesijų atstovai pradinukams atskleidė savo darbų ypatumus, nuoširdžiai, linksmai ir atvirai pasakojo, kokius darbuotojų charakterio bruožus, asmenines žmogaus savybes, žinias ir kompetencijas reikia turėti, besimokant išsiugdyti ir įgyti, norint tapti savo srities profesionalu, kaip sėkmingai dirbti įvairiose profesinėse  srityse.

1a ir 3a klasių mokiniai lankėsi įmonėje UAB „Stido“. Susipažino, kaip ir iš ko statomi laivai – jachtos, gaminami mokykliniai autobusai, dušo kabinos, plastikinės kėdės.

1b klasės mokiniai lankėsi raktų dirbtuvėse, gamino raktus.

1c klasės mokiniai piešė ir pristatė kiekvienas savo svajonių profesiją. Artimiau susipažino su policininko darbo subtilybėmis.

1d klasėje lankėsi Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono J. K. Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Brigados generolo M. Pečiulionio artilerijos bataliono karė vyr. eil. Rūta Jašinskaitė. Vaikai susipažino su kario profesija, ekipuote, matavosi dujokaukę, šalmą, liemenę, maskavo veidą dažais, susipažino su sauso maisto daviniu ir paragavo košės. Visi gavo po atminimo dovanėlę – knygų skirtuką. Už įsimintiną susitikimą visi dėkoja Godos mamytei.

2c klasės mokiniai elektrobusu vyko į UAB „Tauragės vandenys“. Ten jie susipažino su įrengimais, kurie valo vandenį, pamatė, kaip vanduo valomas naudojant kvarcinį smėlį. Mokiniai sužinojo, kad įmonė tiekia kokybišką vandenį gyventojams, surenka ir išvalo nuotekas, taip gerindama rajono ekologinę būklę. Gyventojams tiekiamas vien tik požeminis vanduo iš giluminių gręžinių.

3 c klasės mokiniai atliko „Laimingos šypsenos dosje“. Su odontologe Kristina Paulikiene skaičiavo nuolatinius dantis, kiek dantų atidavė dantukų fėjai, eksperimentavo su mielėmis ir kiaušinio lukštais, vardino sveiko maisto produktus bei tyrinėjo užkandžių ir gėrimų sudėtis, įtvirtino taisyklingo dantų valymo įgūdžius su dantų šepetėliais, pastomis, įvairiais skalavimo skysčiais.  Pasiryžo dalyvauti dantų valymosi 3 lygių iššūkiuose, kuriuose pasižadėjo nuoširdžiai prižiūrėti savo dantis ir tai pažymėti kalendoriuose. Kai kurių mokinių odontologijos kabinete  dantukai buvo net ir patikrinti. Visi susitikimo dalyviai nuoširdžiai dėkoja Aurėjos tėveliams už labai vertingą ir reikalingą  visos dienos edukaciją.

3d klasės mokiniai lankėsi Tauragės odontologijos centre.

3e klasėje lankėsi komisarė – inspektorė Judita Sadauskytė. Ji supažindino mokinius su policijos pareigūno profesija. Mokiniai išmėgino visus policijoje naudojamus įrankius, apsaugos priemones. Galėjo pasėdėti policijos automobilyje, pakalbėti per garsiakalbį, suskaičiuoti visas filmavimo kameras. Po susitikimo daugelis mokinių panoro būti policijos rėmėjais, o ateityje net pasirinkti policininko profesiją.

4a klasė lankėsi Tauragės tremties ir rezistencijos muziejuje. Muziejaus vedėjas Raimondas Matemaitis supažindino mokinius su muziejininko profesija, aprodė muziejų. Vėliau mokiniai lankėsi UAB „Meduolis“ ir susipažino su kepėjo-konditerio profesija.

4c klasės mokiniai lankėsi Tauragės profesinio rengimo centre. Susipažino, kokių profesijų atstovus ši ugdymo įstaiga parengia. Berniukai domėjosi automobilių mechaniko, statybininkų, dailidžių profesijomis, o mergaites domino kirpėjų, barmenų, padavėjų profesijos.

4d klasės mokiniai lankėsi kavinėje „Bistronomija“, kur susipažino ir išbandė virėjo, barmeno-padavėjo profesijas: kepė sausainius, gamino pieno kokteilius, vėliau ragaudami išbandė ir įvertino savo darbo rezultatus.

Vykdant integruotas veiklas, susitikdami su įvairių profesijų atstovais, lankydamiesi įmonėse, mokiniai suvokė, kad kiekvienas darbas yra svarbus ir visuomenei labai reikalingas, kad kiekviena profesija reikalauja žinių, mokėjimų, įgūdžių/kompetencijų, specialaus pasiruošimo. Veiklų ir susitikimų metu mokiniai ugdė pažinimo, komunikavimo, kūrybiškumo, socialinę kompetencijas. Mokiniams integruotos dienos veiklos apie įvairias profesijas labai patiko, privertė susimąstyti, diskutuoti, svajoti, planuoti savo mokymosi kelią ir profesijos pasirinkimą  ateityje.

Pradinių klasių mokytojos

Scroll to Top